Z czego powstają wafle do lodów?

Ciężko wyobrazić sobie bardziej dopasowany duet niż lody i wafle. Dawniej jednak sprzedawcy lodów podawali swoje wyroby w szklanych kieliszkach. Prawdziwa rewolucja nastąpiła w 1904 roku. Skąd wziął się pomysł na wafle do lodów i z czego powstają?

Wafle do lodów i ich historia

Historia samych lodów nie jest jasna, ale pierwsze wzmianki o ich istnieniu pojawiły się 5000 lat temu i pochodzą z Chin. Pomysł, by jeść je w wafelku narodził się w 1904 roku przy okazji jarmarku, zorganizowanego w ramach obchodów rocznicy odkupienia Luizjany od Francji. Wysokie temperatury mocno doskwierały uczestnikom wydarzenia, dlatego chętnie korzystali oni z usług sprzedawców lodów. Jednemu z nich, Arnoldowi Fornachou, dosyć szybko skończyły się pudełka, w których podawał deser. Stoisko obok zajmował piekarz Ernest Hamwi, który sprzedawał… wafle. Wersje tej historii są dwie. Jedna mówi o Arnoldzie, który pożyczył od sąsiada arkusz wafla i uformował go w rożek. Druga mówi o Hamwim, który sam wpadł na ten pomysł. Niezależnie od tego, jak było naprawdę, ta kooperacja była tak udana, że dała początek nowym produktom – rożkom waflowym.

Z czego powstają wafle do lodów?

Wafle do lodów powstają z podstawowych składników takich jak woda, mąka, tłuszcz pochodzenia roślinnego, soda, sól. Te składniki są mieszane razem, a następnie przelewane do pojemnika na ciasto znajdującego się obok maszyny do wypieku wafli. W zależności od rodzaju i przepisu mogą być również dodawane inne składniki takie jak cukier, mleko, serwatka, białka sojowe, aromat maślany bądź cukier waniliowy.

Składniki wafli Madren

Nasze wafle wyróżnia krótka etykieta oraz sprawdzone, najlepsze składniki. W zakresie dostaw surowców do produkcji współpracujemy z wiodącymi kontrahentami, co gwarantuje wysoką jakość naszych wyrobów. Skład naszych wafli jest krótki i przemyślany. Do produkcji naszych wafli nie używamy składników zmodyfikowanych genetycznie. Większość naszych wafli, to produkty wegańskie, które nie zawierają składników odzwierzęcych.

Popularne artykuły

Producent wafli do lodów. Dlaczego warto z nami współpracować?

Jak przez 45 lat zbudowaliśmy swoją markę i otrzymaliśmy zaufanie od klientów? Poznaj Madren i dowiedz się, jak działamy.

Czytaj

Jak powstają wytłaczane wafle do lodów?

Latem chętnie chrupiemy lekkie wafle, z których wcześniej zjedliśmy słodki lodowy deser. Jak i gdzie powstają popularne wytłaczane wafle do lodów?

Czytaj

Inne artykuły z bloga

Producent wafli do lodów. Dlaczego warto z nami współpracować?

Jak przez 45 lat zbudowaliśmy swoją markę i otrzymaliśmy zaufanie od klientów? Poznaj Madren i dowiedz się, jak działamy.

Czytaj

Wafle wysokocukrowe - bestseller ostatnich lat

Wafle wysokocukrowe od lat podbijają serca fanów deserów. Nic dziwnego, ich smak przekona nawet najbardziej wymagających klientów. Dowiedz się o nich więcej.

Czytaj